יתרונות-וחסרונות

אפלוק – יתרונות וחסרונות

על מנת שתוכלו להחליט אם לבחור באפליקציית אפלוק כפתרון הטכנולוגי המתאים עבורכם, כתבנו מאמר המסכם את יתרונותיה וחסרונותיה של האפליקצייה.

יתרונות

1. היתרון הראשון של אפליקציית אפלוק היא שהיא בחינם. אנשים לפעמים מתלבטים בין פתרונות חינמיים לפתרונות בתשלום, אז כל מי שנתון זה משמעותי עבורו- דעו כי האפליקציה ניתנת להורדה מחנות האפליקציות בחינם.

2. אם כבר מדברים על הורדה מחנות האפליקציות, אז היתרון השני הוא שאפליקציית אפלוק היא אפליקציה יחסית פשוטה הניתנת להורדה מחנות האפליקציות כאמור.(לעומת נטספארק או רימון שיש להוריד ולהתקין אותם בצורה מעט יותר מורכבת)

3. כמעט לא ניתנת לעקיפה. מי שיתקין את האפליקציה לפי ההוראות שבמדריך ההתקנה שלנו, מונע כמעט כל דרך אפשרית לעקוף את החסימה של האפליקציה. חשוב להדגיש- תמיד תישארנה אפשרויות מסובכות לעקוף כל סוג של חסימה או סינון, אבל יש אפליקציות שבפועל יותר קל לעקוף אותן ויש כאלה שיותר קשה.

4. לא משפיעה על השימוש במכשיר. ישנן אפליקציות סינון או בקרת הורים שגורמות למכשיר להאט מעט את מהירותו או שמשפיעות על מהירות הגלישה באינטרנט. אפליקציית אפלוק לא משפיעה כלל על תפקוד המכשיר, כיוון שהיא אפליקצייה יחסית פשוטה ולא מקשה על המכשיר בשימוש הרגיל שלו.

חסרונות

1. לא מאפשרת סינון- רק חסימה. אפליקציית אפלוק איננה אפליקצייית ‘סינון’  אלא ‘חסימה’. ז”א שלא ניתן לחלק בין קטגוריות שונות בתוך אפליקציה. לדוגמא- לא ניתן להחליט שגלישה באתר אחד תהיה מותרת, אך גלישה באתר אחר תהיה אסורה. יש להחליט אם כל הדפדפן יהיה חסום או שכולו יהיה פתוח(כולל כל הדברים הרעים שבו)

2. יש אפליקציות יותר מוגנות ממנה. אמנם אפלוק איננה אפליקציה קלה לעקיפה (למי שהתקין לפי ההוראות שבמדריך שלנו) אבל יש אפליקציות יותר מוגנות ועוד יותר קשות להסרה ממנו. למשל- נטספארק.

לכל מידע נוסף בנוגע למאמר זה, או למאמרים אחרים תמיד תוכלו לפנות אלינו:
בטלפון- 058-673-7314
במייל - moked@moked.org.il
"מוקד אור"

יש לכם שאלה?

כתבו לנו ונחזור אליכם!

דילוג לתוכן