quality-time-מה-זה

quality time – מה זה?

רקע כללי

אפליקציית quality time היא אפליקציה חינמית המאפשרת לנו להבין עד כמה אנחנו באמת משתמשים בסמארטפון שלנו במשך היום/שבוע/חודש. אם תשאלו מישהו בן נוער כמה זמן הוא חושב שהוא משתמש ביום במכשיר החכם שלו, רוב הסיכויים שהתשובה שלו תהיה נמוכה בהרבה מהמציאות. זה לא אשמתנו- אנחנו פשוט לא שמים לב.

איך זה עובד

אחרי שאפליקציית quality time יורדת למכשיר, היא מתחילה למדוד את השימוש שלנו באפליקציות השונות. כמה זמן המסך דלוק כשאני נמצא במסך הראשי. כמה זמן המסך דלוק כשאני נמצא ביוטיוב. כמה זמן המסך דלוק כשאני בווטספ או באינסטגרם. האפליקציה אפילו סופרת כמה פעמים הדלקתי וכיביתי את המסך(!)

לאפליקציה יש גרפים מובנים ומותאמים אישית לרמת השימוש של כל משתמש. אחרי זמן משמעותי של מדידה האפליקציה יכולה להראות לנו דפוסי התנהגות. אנו יכולים פתאום לשים לב לכך שבאופן קבוע אנו מבזבזים יותר זמן בימים מסוימים מימים אחרים, או שאפליקציות מסויימות מבזבזות את זמננו הרבה יותר מאפליקציות אחרות.

למה זה טוב?

כולנו רוצים להיות שליטים על עצמנו, ולכל הפחות שלא הסמארטפון ישלוט בנו. עם השנים התרגלנו והתרגלנו להשתמש בטלפון החכם(והוא באמת חכם) עוד ועוד עד שלא שמנו לב לכך שיכול להיות שרוב שעות הערנות שלנו אנו (או ילדינו, שזה יותר גרוע) תוקעים את העיניים מול המסך במקום לראות את העולם האמיתי והיפה.

עלויות

אפליקציית quality time היא אפליקציה חינמית הניתנת להורדה מחנות האפליקציות ככל אפליקציה רגילה אחרת.

לכל מידע נוסף בנוגע למאמר זה, או למאמרים אחרים תמיד תוכלו לפנות אלינו:
בטלפון- 058-673-7314
במייל - moked@moked.org.il
"מוקד אור"

יש לכם שאלה?

כתבו לנו ונחזור אליכם!

דילוג לתוכן