מה-זה-נטספארק

סינון נטספארק- מה זה ואיך זה עובד?

הסינון של אפליקציית נטספארק נועד לאנשים שמשתמשים בטכנולוגיה ומדיה, ולא רוצים לוותר על השימוש בהם, וגם לאנשים שעלולים לעקוף פתרונות פשוטים יותר.

מה זה נטספארק?

נטספארק זו אפליקציה בעלת שלוש רמות הגנה שונות שניתן להתקין על כל סמארטפון, טאבלט, מחשב ומחשב נייד, ותפקידה להעביר את כל תעבורת האינטרנט המגיעה למכשיר דרך שרתים מיוחדים של חברת נטספארק, הדואגים לוודא שתוכן בעייתי אכן לא יגיע למכשיר. אחד היתרונות החשובים באפליקציה זו הוא שקשה מאוד ולעיתים בלתי אפשרי לעקוף את הסינון.

איזה הגנה נותנת אפליקציית נטספארק?

לאפליקציית נטספארק יש שלוש רמות הגנה מובנות, ורמה נוספת של התאמה אישית. חשוב להדגיש כי תמיד ניתן לעבור בין רמות ההגנה.

רמות ההגנה הן:

  • הגנה בסיסית
  • הגנה מתקדמת
  • הגנה רחבה.

הגנה בסיסית – חוסמת רק אתרי זימה ותועבה ואלימות קשה. היא לא חוסמת הלבשה תחתונה, בגדי ים, דוגמנות וכד’. זאת אומרת שאדם המשתמש בהגנה הבסיסית יכול לגלוש בפייסבוק או בכל אתרי החדשות השונים והוא לא יראה כל הבדל. אפשר לומר שלבחור בהגנה בסיסית זה כמו ללכת לחוף ים מעורב. לא יהיה שם תוכן תועבה, אבל יהיה שם בגדי ים וכד’.

הגנה מתקדמת – הגנה זו מסננת הלבשה תחתונה, בגדי ים, דוגמנות, חיי לילה וכדו’.
אפשר לומר שזה לא כמו ללכת בחוף הים אלא יותר כמו ללכת ברחוב תל אביבי או בקניון.
ברמה זו חלק מאתרים של צפיה ישירה יהיו חסומים, כי ברגע שנמצאים בתוך אתר של צפייה ישירה, לסינון קשה מאוד להחליט איזה סרט/סדרה בעייתי ואיזה לא.

הגנה רחבה – הגנה זו מיודעת לאנשים שרוצים 100% בסינון במכשיר שלהם ולא מוכנים שיהיה להם במכשיר אף תמונה לא צנועה. לא בכוונה ולא בטעות. היא חוסמת גם גופיות וכדו’ וכדי לתת באמת 100% סינון לפעמים היא חוסמת מעט יותר מדי. ברמה זו כמעט כל תכני הטלוויזיה חסומים, אבל עדיין אתרי חדשות ורשתות חברתיות אמורים לעבוד כרגיל (וחלק מהתמונות לא יופיעו) לבחור ברמת הגנה זו זה בערך כמו ללכת ברחוב של ישוב דתי. הסיכוי להיתקל במשהו בעייתי נמוך מאוד.

התאמה אישית – אפשרות זו מחלקת את רכיבי המכשיר לקטגוריות שונות, (דפדפן, יוטיוב, רשתות חברתיות וכו’) ומאפשרת לקבוע לכל קטגוריה רמת סינון שונה. למשל, ניתן לקבוע כי כל הדפדפנים (אתרי האינטרנט) יהיו מוגנים ברמת סינון מתקדמת, וכל הרשתות החברתיות תהיינה מסוננות ברמת סינון רחבה.

רשימה אישית
קיימת אפשרות נוספת, של רשימה אישית המאפשרת לשנות רמות הגנה ברכיבים ספציפיים ביותר. ניתן להכניס אפליקציות ואתרים שונים לרשימה האישית כל אחד ברמת הגנה אחרת לפי הצורך האישי של המשתמש.
למשל ניתן להכניס לרשימה האישית על רמת הגנה רחבה את האתר ynet.co.il , ולעומת זאת את האתר mako.co.il להכניס לרשימה האישית על רמה מתקדמת.

הרשימה האישית מאפשרת למשתמש להתאים את הסינון בדיוק לפי הצרכים שלו.

עלויות:

מחיר הסינון לסמארטפון או טאבלט הינו 180 ש”ח לשנה לכל מכשיר. לאחר ההרשמה מתחיל שבוע ניסיון שבו התשלום עוד לא מתבצע, ולאחר שבוע (אלא אם כן ביטלתם את התשלום במהלך שבוע הניסיון) המערכת גובה 180 ₪ ויש לכם מנוי שניתן להשתמש בו שנה שלמה מרגע התשלום. כעבור שנה, כל עוד האפליקציה מותקנת על המכשיר ולא ביטלתם את המנוי– המערכת תגבה עוד 180 ש”ח ויהיה לכם מנוי לשנה נוספת. את החשבונית מקבלים לאימייל שהוזן במהלך ההרשמה.
*מחיר הסינון למחשבים ניידים ונייחים הוא 35 שח לחודש.

ומה קורה אם התחרטתי??
לגבי סינון הסמארטפון במידה ובעל המנוי מבטל את המנוי במהלך השנה, ניתן להשתמש בסינון עד לסוף השנה מרגע התשלום, ובסוף השנה לא יתבצעו יותר תשלומים ויש למחוק את אפליקציית הסינון מהמכשיר.
ולגבי הסינון למחשב כיוון שהתשלום הנו חודשי, ניתן לבטל בכל עת את המנוי ולהפסיק את קבלת השירות.

לכל מידע נוסף בנוגע למאמר זה, או למאמרים אחרים תמיד תוכלו לפנות אלינו:
בטלפון- 058-673-7314
במייל - moked@moked.org.il
"מוקד אור"

יש לכם שאלה?

כתבו לנו ונחזור אליכם!

דילוג לתוכן